Burun Estetiği Kimlere Yapılmalıdır?

Burun Estetiği Kimlere Yapılmalıdır?

Burun sorunları ülkemizde yaşayan insan özelliklerine göre değişik çeşitlilikte olabilmektedir. Sağlıklı burun yapısı olanlar genelde görünüş olarak normal orantıda olmaktadır.

Genetik problemler nedeniyle doğan bebeklerinde burunlarında bulundukları bölgenin yapısına göre burun problemi olmaktadır. Mesela; Karadeniz Bölge insanının burnu kemerli uzun, kambur olmaktadır. Bu bölge insanının yapısal olarak özellikleri arasında burun eğriliği ve konuşması gösterilmektedir. Bu örneğe benzer yapıda değişik burun yapıları bulunan ülkemizde burun estetiği önem kazanmaktadır.

Son yıllarda hızla artan estetik dünyası içerisinde burun estetik ameliyatı ilk sıralarda yerini almıştır. Burun problemi olanlar estetik cerrahlarının kapılarını çalmaktadır. Burun estetiği cerrahları bu konularda size yardımcı olabilecek ve sizin tedavinizi yapacak olan kişilerdir.

Burun estetiği fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlayan bütün hastalara yapılan bir operasyondur. Hastanın burun problemini doktora doğru ifade etmesi ve nasıl bir estetik operasyon istediğini belirtmesi gerekmektedir. Estetik uzmanı olan doktorun da iyi bir doktor olup hastasının ihtiyacı doğrultusunda en doğru seçimi hastasıyla paylaşması gerekmektedir.

Ülkemizde burun ameliyatları açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği başlığı altında yapılmaktadır.

Açık burun estetiği ameliyatı burun içinde yapılan kesiler dışında üzerinden de kesilmek suretiyle yapılmaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatında sadece burun içinde kesiler dikişler olmaktadır. Dış yüzeyde hiçbir kesi olmadığından görünüş olarak iz kalma korkusu hastada oluşmamaktadır. Ameliyat sonrası şişlikler ödemler olabilmektedir. Doktorların hastalarına tedavilerini nasıl devam etmeleri konusunda bilgilendirmek suretiyle aynı gün ya da bir sonraki gün taburcu olmalarını sağlamaktadır.

Gelişen tıp dünyasında kambur burun sorunu tamamen hastaya seçim hakkı sunmaktadır. İsteyen gelişen teknoloji ve tıp dünyasının yeniliklerinden faydalanarak burun görüntüsünü değiştirebilmektedir. Burun yüzün şeklini ve estetikliğini ortaya çıkaran en önemli organdır. Yüzün güzelliğini bozan yüze uygun orantıda olmayan burun, artık değişebilmektedir.

Sağlıklı bir yaşamın temeli olan sağlıklı nefes alıp vermek birçok hastalıktan koruyan, hızlı kilo alımını durduran ana faktörlerin başında gelmektedir. Nefes alıp vermek, burun problemi olanlarda zorlaşmakta ve hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Her şeyin başı sağlıktır. Ülkemizde işini ustalıkla yapan estetik uzmanları bulunmaktadır. Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında estetik alanıyla ilk sıralarda bulunması gurur vesilesidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Bursa Spa Nerede Var?

Bursa Spa Nerede Var?

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir