Veri Kurtarma Nedir?

Veri Kurtarma Nedir?

Çeşitli nedenlerden dolayı erişimi kısıtlanmış, silinmiş, bozulmuş ya da kaybolmuş dosyaların normal olarak ulaşılamadığı durumlarda özel yöntemlerden faydalanarak geri getirilmesi kurtarılması işlemine verilen isimdir. Profesyonellik gerektiren bir çalışma olduğundan en ufak bir hatada tüm dosyalar tekrar geri getirilemeyecek duruma sokulabilir. Bu bakımdan bu tarz bir hizmet almayı düşünenlerdenseniz gerçek anlamda bu alanda markalaşmış şirketlerle çalışmalısınız.

İngilizce ‘de “Data Recovery” olarak Türkçe ‘ye geçen veri kurtarma kelimesi yalnızca harddisklerden ziyade flash disklerde de yapılabilen işlemler arasında. Özel fotoğraflarınız, şirket bilgileriniz, kişisel dokümanlarınız kısacası her ne olursa olsun her türlü dosya, veri, Doküman, bilgi, resim, fotoğraflarınız geri getirilebilir.

Evde gerçekleştirilemeyecek bir işlem olup uzmanlık gerektirir. Doğrudan bu alanda hizmet veren ve özellikle de büyük şirketleri müşteri portföyüne katan firmalar bulunmaktadır. Bu noktada hizmet almadan önce küçük bir araştırma yapmanız gerçekten başarılı bir firma ile karşılaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu bakımdan her önünüze gelen firmaya bu işi emanet etmemeniz sizler için önemlidir. işini profesyonel ellere emanet ettiyseniz hiç endişelenmenize gerek bulunmuyor.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Arçelik Beyaz Eşyalar

Arçelik Beyaz Eşyalar

Kendi Mobil Oyununu Kendin Yarat

Kendi Mobil Oyununu Kendin Yarat

Kepenk Sistemleri ile Mağazanızın Güvenliğini Artırın

Kepenk Sistemleri ile Mağazanızın Güvenliğini Artırın

Kamera Sistemleri Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Kamera Sistemleri Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir