Ortam Dinleme Cihazları Nasıl Tespit Edilir?

Ortam Dinleme Cihazları Nasıl Tespit Edilir?

Ortam dinleme cihazları kullanıldıkları bölgede genelde belirli konumlara saklanmışlardır. Dinlenin bulunduğu ortamda bu tür cihazları bulması imkansıza yakın bir durum olsa da belirli tespit yöntemleriyle dinlenmekten kurtulabilir. Dinlendiğinden öyle ya da böyle şüphelenen biri profesyonel şirketlerden bu konuda yardım alabilir.

Dinleme Cihazını Tespit Etme!

Yaygın bir tespit etme yöntemi bulunmaktadır. Dinleme cihazının bulunduğundan şüphe ettiğiniz bir ortamda yüksek sesle müzik açtıktan sonra elinize aldığınız radyo çaları çalıştırın. Kulaklıkla dinlediğiniz radyo çaların kanallarını yavaş yavaş gezin. Ortamda böcek var ise; muhtemelen odada başka bir cihazdan açtığınız müzik gezdiğiniz radyo frekanslarından birinde çalacaktır. Radyo frekansında çalan müziğin sesini daha da yükselttikten sonra odada çeşitli bölümlere doğru yaklaşın sesin kuvvetine göre kısa zamanda cihazın yerini bulabilirsiniz.

Gizli kameraların tespiti dinleme cihazlarına göre daha zordur. Bu tarz sistemlerin kullanıldığı kurumlarda sürekli olarak çekim yapılır. İş ortamında tespitten ziyade önlemli hareket etmek aldığınız hediyelere, maruz kaldığınız jestlere dikkat etmek önlemli davranmanızı sağlayacaktır. İş vereninizin size aldığı bir hediye aslında sizi izlemesine yardımcı olabilecek bir kamera olabilir. Her zaman bu tarz unsurları incelemeli, dikkatli olmalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Mutfak Malzemeleri Satışı

Mutfak Malzemeleri Satışı

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir