Kariyer İçin Kalite Eğitimleri

Kariyer İçin Kalite Eğitimleri

Eğitim yalnızca kişilerin temel bir hakkı değildir. Toplumun temel bir parçasını da meydana getirir. Öğrenmek ve kişisel kariyerini geliştirmek isteyen çalışan kesim bazen çalıştığı şirketin aldırdığı eğitimler bazen de kendi imkanlarıyla katıldığı eğitimler ile hayat boyu devam eden bir öğrenme programına dahil olur. Özellikle şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerden bazılarına bakıldığında kalite eğitimlerinin olduğunu görebiliriz.

Kalite eğitimleri nelerdir

Kalite eğitimleri denildiğinde anlatılmak istenen ISO kalite eğitimleridir. Bu eğitimleri şirkette ISO standartlarının şartlarını yerine getirmek istedikleri için almak isterler. Ücretsiz ISO eğitimleri bulunabilecek bir şey değildir. Çünkü bu eğitimleri veren kuruluşlar danışmanlık ve eğitim hizmeti de veren belgelendirme firmalarıdır. Bu firmalar aylık eğitimler planlayarak genellikle web sitelerinden duyururlar. Eğitime katılmak isteyenler ise online ödeme veya doğrudan Havale/Eft ile eğitim ücretlerini ödeyerek kursa kayıt işlemlerini tamamlamış olmaktadır.

ISO eğitim firmalarının kalitesi herkesin katılımcının endişesidir. Sonuçları kesin olarak garanti edemeyecekleri halde, eğitim kurumlarının öğrenmeyi teşvik etmek ve öğrencilerin bekledikleri kalite düzeyine ulaşmalarını sağlamak için yapabilecekleri çok şey vardır. Bu eğitimlere önderlik eden standart ISO 19011, kalite yönetim sistemleri tetkik standardıdır. Bu standarda uygun eğitimlerin başında IRCA onaylı baş denetçi eğitimleri ve zorunlu her kuruluşta iç denetçi sertifikası alınan kurslardır.

Bir eğitim ve danışmanlık kuruluşu kursa katılan için asla başarılı olmayı garanti edemezken, ihtiyaçlarını daha etkili bir şekilde karşılamanın ve daha iyi öğrenme sonuçlarına katkıda bulunmanın birkaç yolu vardır. Son yıllarda ISO tarafından eğitim veren firmaların düzenlenmesine yönelik ISO 21001 standardı geliştirilmiştir. Böylece eğitim kuruluşları için yönetim sistemi gündeme gelmiştir.

Bu sadece belgelendirme değil, eğitim ve danışmanlık firmalarının da kendi süreçlerini iyileştirmeyi ve hizmetlerini kullananların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı amaçlayan ortak bir yönetim sistemine ayak uydurmaktadır.

ISO Eğitim firmalarının faaliyetleri

Eğitim firmalarının faaliyetlerini misyon ve vizyonlarıyla etkili bir şekilde hizalamalarına yardımcı olacak ve her ikisi de yalnızca öğrencilere değil, aynı zamanda iyileştirilmiş süreçler ve zaman içinde, eğitimciler, ebeveynler boyunca iyileştirmeleri için yürürlükte olan bir sistem sayesinde daha kişiselleştirilmiş öğrenim sunacaktır ve daha tutarlı çıktılardan sonuçlar alacak diğer paydaşlar için kazanım sağlayacaktır.

Üniversitelerden, mesleki liselerine ve e-öğrenme dahil tüm uzaktan eğitim hizmetlerine kadar her türden eğitim sağlayıcısı için yararlı olması amaçlanmıştır. Uzmanlarımız, ISO 9001: 2015’teki temel değişiklikleri kavramanıza ve geçişinizi başlatmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir eğitim kursu yelpazesi geliştirmiştir. Eğitim ve danışmanlık firmalarından biriyle iletişime geçmek için Adl belge danışmanlık ve eğitim şirketini ziyaret edin.

İlgili herhangi bir taraf, ulusal ISO üyeleriyle iletişime geçerek taslak hakkında görüş bildirebilirler. ISO 21001’in en güncel sürümü, ISO üyelerinden olan TSE’nin standart satış mağazasından satın alınabilir.

Kalite eğitimlerinin içerisinde bazı özel gelişim sağlayan yetenek ve düşünsel bazı eğitimlerde bulunmaktadır. Problem çözme ve süreç ve dokümantasyon eğitimleri bunlardan sadece bazılarını meydana getirir. Bu eğitim, uluslararası bir standart olan “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi” konusunda uzmanlaşmak isteyen, işletmelerin kalite süreçlerinde aktif rol alan ya da almak isteyip henüz genç ve işe yani girmiş stajyer üniversite öğrencileri için biçilmiş kaftandır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Mutfak Malzemeleri Satışı

Mutfak Malzemeleri Satışı

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir