Yurtdışındaki Eşe Boşanma Davası Açma

Yurtdışındaki Eşe Boşanma Davası Açma

Boşanma davaları ile ilgilenmekte olan mahkeme, yabancı olan veya yerleşim yeri halihazırda yurtdışı olan eşin dava tarihi esnasında bulunduğu yerleşim yerindeki mahkeme olarak belirlenmiştir. Şayet, kişinin Türkiye’de herhangi bir şekilde yerleşim yeri bulunmuyorsa, o halde mutad meskeninin bulunduğu bölgedeki mahkemeler bu davayı üstlenecektir. Kanun koyucular, duruma ek olarak bir madde daha düzenlemiştir. Buna göre, taraflardan birinin dava tarihindeki yerleşim yeri veya dava tarihinden önceki son kez birlikte altı aylık süreci geçirmiş oldukları yerdeki ilgili mahkemeler dava ile ilgileneceklerdir. Konuyla ilgili detaylı bilgileri miras hukuku avukatı Ankara yetkili isimleri ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

Türkiye’de Açılacak Olan Boşanma Davasında Hangi Ülkenin Sözü Geçecek?

Kafa karıştırıcı olan diğer bir konu da, boşanma davasında uygulanacak olan hukukun hangi ülkeyi baz alacak olmasıdır. Eğer her iki taraf da Türk vatandaşlığına sahipse, tabii ki ülkemizin hukuklarına göre bir mahkeme sürecinden bahsedebiliriz. Şayet, her iki taraf da yabancı ancak dava Türkiye’de açıldıysa, yeniden Türk hukuk sisteminin kuralları geçecektir.

Mercantaş Hukuk Bürosu olarak, ceza hukuku avukatı Ankara ve iş hukuku avukatı Ankara yetkili isimlerimizle birlikte, çeşitli uzmanlık alanlarımız çerçevesinde davalar incelemekteyiz. Uzun yıllardır hizmetlerimizi Ankara içerisinde sürdürüyoruz. Deneyimli, lisanı kuvvetli, araştırmacı kimlikleri ile ön plana çıkmakta olan avukatlarımıza iletişim numaraları üzerinden ulaşabilir ya da büromuza bizzat gelip, ziyaret edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Iqos Iluma Elektronik Sigara

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Uygun Fiyat Yüksek Kalite Metpor Söve

Mutfak Malzemeleri Satışı

Mutfak Malzemeleri Satışı

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Isı Yalıtımlı Cam Balkon

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir