Rusya ve Rusça Öğrenimi

Rusya ve Rusça Öğrenimi

Her dilin kendine özgü anlamları, duruşu bulunmakta ve her dil kendi içinde zor olmaktadır. Gelişen ekonomi ve büyüyen dünyada iş hacmi de buna doğru orantılı büyümekte ve hiçbir şey yerinde durmamaktadır. Bu neden ile en geçerli dillerden olan Rusçaya ilgi artmakta Rusya’da eğitim ile dil öğrenilmeye çalışılmaktadır. Rusçanın birçok ülkede konuşulur olması, birçok ülkenin resmi dili olması, Birleşmiş Milletlerin de resmi dil olarak kabul ettiği ilk 6 dilden biri olmasına ek olarak Türkiye ile oluşturulan yakın ilişkiler, iş antlaşmaları, sosyal ve ticari faaliyetler ile Türk insanı bu dili öğrenmeye ilgi duymaktadır. Bir dilin en iyi şekilde anlamları, tamlamaları, kültürü ile öğrenilebilmesi için o ülkenin havasını solunması ve suyundan içilmesi gerekmektedir.

Dünya üzerinde milyarlarca insan ve her insanın ayrı yaşayışı, inançları, kültürü ve tarihi bulunmaktadır. Bu yüzden dilin öğrenilmesi kadar o ülkenin insanın tanınması da önem taşımaktadır. Ülkemiz özellikle Rus turist kapsamında güney veya şehir otelciliğinde üst sıralardadır. Turizm gibi birçok alanın etki ile Rusya’da dil kursu kapsamında eğitim alınmakta ve Rus dili öğrenilmektedir. Devlet üniversiteleri haricinde Moskova ve St. Petersburg’da yoğunlaşan dil merkezlerinde kurslar verilmekte ve kişinin beklentilerine göre ilerlenmektedir. Üç farklı çalışma programı hazırlanabilmektedir: Genel Rusça, iş Rusçası ve pratik ağırlıklı olarak seçenekleri bulunan programları kişinin ihtiyacı belirlemektedir. Ülkemizde de birçok dil merkezinin Rusça eğitimlerine katıldıktan en azından başlangıç düzeyini geçtikten sonra bu dil merkezleri vasıtası ile Rusya’ya gidilebilmektedir. Yapılan başvurular neticesinde ülkemizde bulunan merkezler Rusya’daki dil merkezini de konaklama ihtiyacını da vize işlemlerini halledebilmektedir. Bu alınacak olan eğitim, konaklama ve günlük hayattaki harcamaların toplamı Avrupa’da alınacak eğitime kıyas ile daha ekonomik olmakta Rusya haricinde Ukrayna’da da eğitim alınabilmektedir.

Dil öğrenmek içilen ülkede çalışarak hem kişi kendi masraflarının bir bölümünü karşılayabilmekte hem de kurstan sonra günlük hayat içerisinde pratik yaparak dili daha akıcı ve temiz konuşma imkanı bulmaktadır. Rusya’da dil kursu ile kişi deneyim kazanmakta ve kişide farklı ufuklar açılmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Göçmenlik Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

Göçmenlik Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

Amerika Haberlerini Takip Et

Amerika Haberlerini Takip Et

Osgb ile İş Ortamınız Güvenli Olsun

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir