Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Neden Yapılır?   

Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Neden Yapılır?  

Revizyon burun estetiği ihtiyacı, tecrübeli cerrahlarda dahi görülebilmektedir. Hiç de azımsanmayacak oranlardan söz edilmektedir. Bu ameliyatın gerekliliği ve nedenleri mutlaka tartışılmalı bilinmelidir. Rinoplasti ameliyatı olacak bireylerin öncelikli olarak konuya dair bilgilenmesi önemli olmaktadır. İkinci bir estetik operasyonunun hekiminiz tarafından talep edilebilme ihtimali olduğunu unutmayınız.

Revizyon olarak yapılan ikinci burun estetiklerinizde ilk neden kontur ve pozisyon düzeltmeleri olmaktadır. Ancak bunun yanı sıra bazı durumlarda ciddi işlevsel sorunlar da olabiliyor. Nefes almada güçlük ya da alışagelmedik burun tıkanıkları da akla gelen konular arasında yer alıyor. Elbette yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere revizyon ameliyatları çok büyük sorunlardan kaynaklanmayabilir. Daha basit birtakım nedenler de burada rol oynayabiliyor. Dolayısıyla görünümden rahatsız olmanız da bir neden olarak sayılabilmektedir.

Tedavi süreciniz, uzman hekiminizin ayrıntılı şekilde kontrolleri eşliğinde başlayacaktır. İlk aşama mutlaka ayrıntılı muayene sürecidir. Radyolojik kontrol de bunun arkasından gelecektir. Çeşitli röntgenler talep edilebilir, birtakım bilgisayar programlarında burnunuzun 3D tasarımı yapılarak sizlere öncesi ve sonrası gösterilebilir. İlk estetik operasyonu sebebiyle yaşadığınız problemler sonrasındaki kalıntılar %100’e varacak oranda çözülür. Kapalı burun estetiği olarak yapılacak operasyonlarınızda iz de kalmayacaktır.

Burnumuz, yüzümüzün en önemli uzuvları arasında yer alıyor. Yüzümüzün güzelliğini sadece Bişektomi gibi birtakım müdahaleler ile belirleyemeyiz. Bunun yanı sıra tabii ki yüzümüzün güzelliğinde büyük bir etkisi olan burnumuzun da uyumlu bir görüntüye sahip olmasını hedeflemeliyiz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Bursa Spa Nerede Var?

Bursa Spa Nerede Var?

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir