İmplant Yerleştirilirken Acı Duyar Mıyım?

İmplant Yerleştirilirken Acı Duyar Mıyım?

Diş hekimi korkusu, sanıyoruz birçok kişide hakim fobiler arasına girmiş durumdadır. Halihazırda bunun üzerine çekilen diziler, skeçler derken, bu fobinin altı çok daha kaşınmaya müsait olmuştur. Ancak gelişen teknolojiden nemalanan diş hekimliği de, gün geçtikçe, çok daha başarılı, ağrısız ve sızısız tedavi yöntemlerine gebe olmuştur. Bu bağlamda günümüzde hala sorulan İmplant ağrıtır mı endişesine yanıt vereceğiz.

Çene iskeletine takılan, protez dişler için sağlıklı ve sağlam bir diş kökü rolünü üstlenmekte olan implant vidaları, ömürlüktür, kullanım avantajı sağlamaktadır. Dişlerin fonksiyonel açıdan işlevsizleşmesinin önüne geçen, önemli bir çözümdür. Titanyum ham maddesiyle üretilmiş malzemeler özenle kullanılır ve yerleştirilir. Vidaların kemiğe yerleşimi sağlanır. Diş estetiği açısından da etkilidir.

Vidaların yerleştirilmesi denildiğinde mutlaka belirli korkular endişeler kendisine yer buluyor. Ancak hemen belirtmek isteriz ki, ortodonti sorunları da dahil olmak üzere nerdeyse hiçbir diş tedavisi, düşündüğünüz kadar acı verici değildir. Bunlar arasında implant da bulunmaktadır. Uygun anestezi kullanımı sonrasında, kişiler acısız çok kısa bir süre içerisinde tedaviyi başarılı şekilde geçirmektedirler. Oluşabilecek ağrılar ise ağr kesici gibi takviyeler ile önlenebilmektedir.

Diş hekimliğinin gelmiş olduğu bu seviye itibariyle, hem daha başarılı hem de daha acısız, ağrısız tedavilerden bahsetmek mümkün hale geliyor. Belki bu araştırmayı, dişlerinizdeki yaşadığınız sorunlar nedeniyle, endişeyle yaptınız. Şimdi diş hekimine görünmenin vakti gelmiştir. Çünkü hiçbir şekilde korku, endişe gibi duygulara kapılmanıza gerek olmayacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Elektronik Sigaradan Çıkan Duman Mı Buhar Mı?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Bursa Spa Nerede Var?

Bursa Spa Nerede Var?

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Kellik Tedavisine Etkili Çözüm Oscar Hair’de: Protez Saç

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir