Bitcoin Ponzi Mi?

Bitcoin Ponzi Mi?

Ülkemizde ve genel olarak dünyada insanların umutlarını sömüren, yüksek para kazanma hayalleri ile onları efsunlamakta olan isimler defalarca geldiler de geçtiler. Bugün ponzi sistemi denildiğinde kuşkusuz hala aktif şekilde çalışmakta birçok sistem görebiliriz. Ancak bu sistemler henüz bir Çiftlikbank gibi umut tacirliğine ya da vurguna soyunmadıkları için tabii ki dikkat çekmiyorlar.

Bu yazımızın özelinde de, sürekli olarak ‘’bitcoin balon mu?’’ ya da ‘’Bitcoin Çiftlikbank gibi mi olacak’’ minvalinden öne sürülmekte olan konuları ele almak istiyoruz. Kripto paralara da bir nevi ponzi sistemi şeklinde yaklaşmakta olan birçok kişinin olduğunu biliyoruz. Hakikatı görmüş misali bir tarzla bunları dillendirmekte olmalarıyla birlikte, yatırım yapmak isteyenler de ürkebiliyorlar.

Tabii ki böyle bir şey yok. Hatta saçmalık! Ponzi sisteminde mantık piramittir. Üste doğru kazanç artmaktadır. Kripto para borsası ise tamamen İstanbul Borsa ya da benzeri olan diğer sistemler gibidir. Forex gibidir. Yani herkes elindeki paralarla birlikte bir ürünü satın alırlar, arz-talep dengesine göre bu ürünlerin fiyatlar artar ya da düşer. Vakti gelince de alınan ürünler satılır.

Böylelikle aslında bir nevi ticaret yapmış gibi olacaksınız. Bitcoin alım satımı tam olarak, kabaca bu şekilde özetlenebilir. Bitcoin exchange yapmakta olan borsalara kayıt oluşturmanız yeterlidir. Borsalar, bu ticaretin yürütülmesinde aktif rol oynamakta olan çevrimiçi oyunculardır. Güvenilir şekilde alım satım yapmanız mümkün hale getirilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Gelecek Vaat Eden Altcoin’ler: BGL Nedir, Nasıl Alınır?

Gelecek Vaat Eden Altcoin’ler: BGL Nedir, Nasıl Alınır?

Profesyonel İstanbul Evden Eve Nakliye Hizmetleri

Profesyonel İstanbul Evden Eve Nakliye Hizmetleri

Çiçek Göndermek Artık Çocuk Oyuncağı

Çiçek Göndermek Artık Çocuk Oyuncağı

Urla Viessmann Kombi Servisi

Urla Viessmann Kombi Servisi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir