Amerika Haberlerini Takip Et

Amerika Haberlerini Takip Et

Amerika’nın özgün içerik adresinde ülkeye dair ne varsa bulabilirsiniz. Ücretsiz paylaşımlarımız ve gündem haberlerimizle Amerika’nın nabzını tutuyoruz.

Amerika‘da neler oluyor? Amerika’da yaşanan gelişmeleri sizler için takip ediyoruz. Amerika’ya gitmeden önce bilmeniz gerekenleri dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Amerika’nın nabzı burada atmaya devam ediyor. En son güncel haber akışından hemen yararlanabilirsiniz. En doğru haber içerikleri ücretsiz olarak paylaşılıyor.

E2 Vizesi Hakkında

Amerika E2 vizesi ile Amerika’ya giden yatırımcılar bu ülkede yaşayabiliyor. Bu vize ile Amerika’ya yatırım yapabilir ve ailenizle beraber oturum izni alabilirsiniz. Bu vizeyi alabilmek için yeterli sermayeye sahip olduğunuzu ispat etmeniz gerekir. Yapılacak başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda bu vizeyi almaya hak kazanıyorsunuz.

Vize sahibinin Amerika’da kurulacak şirketin en az %50’sine sahip olması gerekir. Ortak yatırımcı şirketlerin çalışanları da E-2 vizesinden yararlanabiliyor. E-2 vizesinde yatırım alt sınırı bulunmamaktadır. Burada oran testi kullanılır.

EB5 Vizesi Nedir?

EB5 vizesi nedir? EB-5 vizesi, Amerika’da yaşamak isteyen yatırımcılara sunuluyor. Ülkede en az 10 kişiye iş imkanı sağlayan ve 500,000 dolar yatırım yapanlar vizeyi alabiliyor. Vizeyi aldıktan sonra;

  • Amerika’da süresiz olarak oturma ve çalışma izni alabilirsiniz.

  • ABD vatandaşları için verilen burslardan yararlanabilirsiniz.

  • Amerika’da çalışabilirsiniz.

  • Seçme ve seçilme dışında tüm haklardan yararlanabilirsiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından vazgeçmenize gerek yoktur.

  • Ülkede işyeri açabilirsiniz.

  • ABD üniversitelerine burs başvurusu yapabilirsiniz.

  • Beş yıl sonra Amerikan vatandaşı olabilirsiniz.

Yatırımcılar, aktif yatırımcı olarak ülkede kendi işletmelerini kurabilir. Ayrıca pasif yatırımcı olarak Bölgesel Merkeze yatırım gerçekleştirebilir. Yatırımcılara başlangıç olarak iki yıllık yeşil kart verilir. Süreç tamamlandıktan sonra kalıcı yeşil kart alabilirsiniz. Vize başvurusu alırken herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka bu konuda uzman şirketlerden yardım almanız gerekir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Göçmenlik Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

Göçmenlik Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

Osgb ile İş Ortamınız Güvenli Olsun

Rusya ve Rusça Öğrenimi

Rusya ve Rusça Öğrenimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir